Prishja e marrëdhënieve me Greqinë/ Rama: Janë thashetheme nga firma “Çadër çizme”

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ndaj krerëve të opozitës të cilët kanë bërë përgjegjëse Qeverinë për prishjen e marrëdhënieve me shtetin grek.

Duke e cilësuar aleancën e Lulzim Bashës dhe Monika Kryemadhit si firma “ÇÇ” “Çadër çizme”, Rama ka deklaruar se,- “ne do ti çojmë marrëdhëniet me fqinjët tanë në një nivel të ri mirëkuptimi”.

LEXO EDHE:  Pas raportit të DASH reagon deputetja shkodrane: Rama po fundos Shqipërinë
Kliko per me shume info

“Ka lloj lloj kanakarësh të politikës së mbledhur tek ajo firma “ÇÇ” “Çadër çizme”, që thonë se ne qenkemi shkaktarë që u prishën marrëdhëniet me Greqinë. Por, ne do ti çojmë marrëdhëniet me fqinjët tanë në një nivel të ri mirëkuptimi dhe bashkëpunimi me strategji për të dyja palët , të cilat do të jenë në tavolinë për të respektuar të drejtën për të qenë të barabartëë’, ka thënë Rama.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here