Reshjet e dëborës në qarkun e Korçës, Policia thirrje shoferëve: Ecni me kujdes!

Kliko per me shume info

Policia e Korçës u ka bërë thirrje drejtuesve të mjeteve të pajisin mjetet e tyre me zinxhirë dhe ka dhënë një informacion për situatën e rrugëve në qarkun e Korçës si pasojë e reshjeve të dëborës.

Sipas policisë, akset nacionale në këtë qark janë të gjitha të kalueshme.

Kliko per me shume info

Akset dytësore janë të kalueshme, por pjesërisht nevojitet përdorimi i zinxhirëve konkretisht në rrugën Dardhë-Voskopojë-Vithkuq, si edhe Leskovik-Gërmenj.

Policia Rrugore u ka bërë thirrje të gjithë drejtuesve të mjeteve që të pajisin me zinxhirë automjetet e tyre dhe të drejtojnë makinën me kujdes.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.