Policia bastis një shtëpi, gjen 10 milion dollarë brenda mureve (FOTO)

Kliko per me shume info

Në kuadër të hetimeve për mashtrim dhe korrupsion, policia kineze ka bastisur një shtëpi brenda mureve të së cilës gjeti 60 milionë juanë kinezë, me vlerën e 10 milionë dollarëve.

Sipas televizionit qendror kinez autoritetet nisën hetimet ndaj kompanisë së pasurimit të tokës “Shuang Fei” pas denoncimeve se po mashtronte persona dhe kompani të vogla duke u marrë prona dhe asete me çmime shumë të ulëta.

Kliko per me shume info

Policia e distriktit Ningjiang në Songyuan ngriti një skuadër hetimi më 9 Janar dhe ndoqi deri në shtëpi një burrë me mbiemër Wei. Ai dyshohej se kishte tërhequr nga banka shuma të majme parash, por nuk dihej se ku i kishte çuar.

Gjithçka u zbulua pas bastisjes së shtëpisë së tij, ku në mure iu gjetën 10 milionë dollarë.

Ai dhe tre persona të tjerë nga e njëjta kompani përfunduan në pranga./klan

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.