Plas keq sherri mes tifozëve shqiptarë e maqedonas, ndërpritet ndeshja në Shkup

Kliko per me shume info

Një ndeshje basketbolli është ndërprerë në Shkup gjatë ditës së djeshme, pasi disa tifozë shqiptarë dhe maqedonas janë përfshirë në një sherr.

Sipas mediave maqedonase incidenti ndodhi gjatë ndeshjes mes ekipit të Pelisterit dhe ekipit të Shkupit, në sallën e sportit “Shaban Tëerstena”. Gjatë përpjekjes për të ndaluar sherrin, janë lënduar dy policë.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.