Përplaset autobusi, vdesin tre persona, plagosen 45 të tjerë

Kliko per me shume info

Një autobus është përplasur pasditen e së premtes në Pragë, Çeki duke shenuar nje aksident te rende. Tre persona kanë vdekur dhe 45 të tjerë janë plagosur, ku 5 prej tyre janë në gjendje të rëndë.

Ngjarja ndodhi rreth orës 16:00 pasdite. Një zëdhënëse e shërbimit të shpëtimit tha: “Dy fëmijë pësuan lëndime serioze në kokë dhe janë në koma, ndërsa personat e tjerë kanë marrë plagë të shumta”.

Kliko per me shume info

Pamjet nga vendngjarja tregojnë shërbimet emergjente që përpiqen të nxjerrin udhëtarët nga rrënojat e autobusit.

Një hetim është nisur për të përcaktuar shkakun e aksidentit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.