Paloka-Ramës: Policinë dhe drejtësinë e do të luftosh opozitën, jo krimin

Kliko per me shume info

Edi Paloka, Nënkryetar i Kuvendit dhe Partisë Demokratike, ka reaguar ndaj fjalës së mbajtur nga Kryeministri Edi Rama në 105 vjetorin e themelimit të Policisë së Shtetit.

Paloka akuzon Ramën se nuk e do policinë dhe drejtësinë për të luftuar krimin, por që të luftojë opozitën dhe qytetarët.

Kliko per me shume info

“Rama deklaron hapur në Lezhë se sipas tij “armiku më i madh i policise nuk është krimi…” por opozita.

Nuk mund të jetë ndryshe për atë që policinë e bëri pjesë te krimit, që jo vetëm policinë por dhe Parlamentin e qeverinë i ka vënë nën thundrën e krimit.

Ramës as policia dhe as drejtësia nuk i duhen për të luftuar krimin , po për të luftuar opozitën , qytetarët e për të mbrojtur e forcuar krimin, përfaqësuesi më i shpifur i të cilit është ai vetë”, shkruan Paloka në rrjetet sociale.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.