Nuk pëlqenin të dashurën e tij, studenti blen një bombë makine për të vrarë prindërit (FOTO)

Kliko per me shume info

Një student i cili bleu një bombë makine në informalitet në një komplot për të vrarë prindërit e tij, sepse nuk e pëlqenin të dashurën e tij të bardhë, është burgosur për tetë vjet.

Gurtej Singh Randhawa, 19 vjeç, nga Wolverhampton, bëri skemën pasi nëna dhe babai i tij zbuluan se po takonte një vajzë që ata nuk e pëlqyen.

Kliko per me shume info

Duke u frikësuar se prindërit e tij do të përpiqeshin t’i jepnin fund lidhjes, studenti komplotonte për të vrarë çiftin në një orvatje për të qëndruar me të dashurën e tij të re./lajmifundit.al

Burimi:http://www.dailymail.co.uk/news/article-5263981/Student-Birmingham-bought-car-bomb-kill-parents.html

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.