Një nënë e vdekur “lind” fëmijën në ditën e varrimit!

0

Një grua që ishte në muajin e 9 të shtatzanisë kur papritur vdiq dhe thuhet se “lindi” fëmijën dhjetë ditë më vonë.

Stafi në sallën e varrimit zbuloi fëmijën e lindur në arkivolin e nënës 33-vjeçare.

Kliko per me shume info

Foshnja u gjet pranë Nomasonto Mdoyi, nga fshati Mthayisi në Afrikën e Jugut, në prag të funeralit të saj.

Pronari i sallës ku po mbahej funerali tha: “Ne ishim aq tronditur dhe të frikësuar sa nuk kishim as kohë për të parë gjininë e foshnjës. Unë kam qenë në këtë biznes për më shumë se 20 vjet dhe kurrë nuk kam dëgjuar për një grua të vdekur që ka lindur.”

Foshnja dhe nëna u varrosën në një arkivol të shtunën.

Familja thotë se zbulimi ishte shkatërrues dhe tronditës. /Mirror.co.uk/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.