Nëna dhe djali 3-vjeçar hidhen nga kati i 8 për t’i shpëtuar zjarrit, shpëtojnë mrekullisht

Kliko per me shume info

Një fëmijë trevjeçar dhe nëna e tij shpëtuan mrekulluesht pas hedhjes nga banesa e tyre në katin e tetë që ishte përfshirë nga zjarri.

Gruaja mbështolli djalin e saj të vogël dhe duke bërë që të mos vritej shumë kur ata goditën tokën.

Kliko per me shume info

Djali shpëtoi mirë, përveç disa gërvishtjeve, edhe pse vuajtën një gjendje shoku, nga rënie prej 24 metrash.

Nëna e tij theu këmbën dhe është në gjendje të rëndë, por pritet të mbijetojë, thonë burimet e emergjencës në Shën Petersburg, qyteti i dytë rus.

Ajo u hodh pasi nuk ishte në gjendje të dilte nga banesa me dy dhoma gjumi, pasi tymi kishte mbuluar banesën e saj./lajmifundit.al

Burimi:http://www.dailymail.co.uk/news/article-5269959/Mum-saves-son-jump-burning-eight-floor-flat.html

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.