Mbledhja e Qeverisë, Rama pritet me protesta në Lezhë

Kliko per me shume info

Qytetarë të Lezhës po protestojnë përpara godinës ku Edi Rama ka mbledhur qeverinë në këtë qytet.

Protesta ka nisur në një kohë kur Rama dhe ministrat po zhvillonin mbledhjen, ndërsa kërkesa e tyre ka të bëjë me gjendjen e infrastrukturës.

Kliko per me shume info

Sikundër raportohet, protesta është organizuar nga banorët e Torovicës, të cilët mësohet se kanë pasur një komunikim me ministren e Arsimit, Lindita Nikolli, deputete në qarkun e Lezhës.

Pak ditë më parë ish-deputeti socialist i Lezhës, Eduart Ndocaj, i drejtoi një thirrje banorëve të Lezhës që të presin me protesta Edi Ramën, për shkak të mungesës së investimeve në këtë qark.

Pak çaste mëparë…

Posted by Lezha News on Freitag, 12. Januar 2018

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.