Zbardhet emri i një prej të plagosurve në Shkodër, personazh i njohur i krimit

Kliko per me shume info

Është bërë i ditur emri i një prej personave të plagosur nga shpërthimi i ndodhur në Shkodrër.

Policia ka thene se se ai është Lulzim Adem Kulla dhe është në gjendje të rëndë.

Kliko per me shume info

Shpërthimi ndodhi mesditën e sotme, ndërsa policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet.

Paraprakisht ka dyshime, pasi nuk dihet se kush ka qenë objektiv i sulmit me tritol, makina apo shoqata serbe që ndodhet në këtë zonë.

Nga të dhënat e para mësohet se një sasi eksplozivi i është vendosur pranë një dyqani.

Lulzim Kulla sipas raportimeve është arrestuar në 2006 nga forcat RENEA, ndërsa është hetuar si i dyshuar kryesor i disa ngjarjeje të rënda të ndohura vitet e fundit.

Nga shpërthimi raportohet se është dëmtuar kati i parë i një ndërtese, ku ndodhen bizneset e Kullës, ndërsa dyshimet janë se lënda eksploziv është vendosur në automjetin me targa AA 444 CX.

Nga raportimet mësohet se në automjet nuk ka pasur njeri, ndërsa të plagosurit dyshohet se janë punonjës, pronarë apo shitës të dyqaneve për rreth.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.