U kap me 863 mijë Euro, Gjykata ndryshon masën e sigurisë, lihet i lirë Orest Sota

Kliko per me shume info

Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda ka ndryshuar masën e sigurisë për Orest Sotën dhe e ka lënë të lirë me garanci pasurore 5 milionë Lekë.

Sota u arrestua nga Policia në fillim të muajit Nëntor pasi në automjetin e tij u gjetën 863 mijë Euro dhe dy patenta skafi të ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.

Kliko per me shume info

Familjarët e Orest Sotës depozituan garancinë pasurore prej 5 milionë Lekësh për lirimin e 25-vjeçarit, ndaj të cilit tashmë Gjykata vendosi detyrim paraqitje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.