Kunati i shkon në shtëpi dhe e dhunon, ajo kërkon urdhër mbrojtjeje

Kliko per me shume info

Një 79-vjeçar në Vlorë, është proceduar penalisht pasi ka ushtruar dhunë kundër kunatës së tij, K.N. 71 vjeçe.

Policia bën me dije se për të është kërkuar urdhër mbrojte, pas dhunës fizike dhe psikologjike të ushtruar ndaj saj.

Kliko per me shume info

“Më datë 11.01.2018, u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme për shtetasen K.N, vjeç 71, banuese në Vlorë, pasi dyshohet se i kunati, shtetasi P.K, vjeç 79, ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj saj. Materialet i kaluan Gjykatës së Rrethit Gjyqësorë Vlorë. Ligji Nr. 9669, datë 18.12.2006. ‘Për masa ndaj dhunës ne marrëdhëniet familjare'”, njofton Policia.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.