Kryemadhi akuza Ramës: Deri në 5 qershor i lutej LSI-së për aleancë

Kliko per me shume info

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, në një aktivitet të organizuar në qytetin e Vlorës ka hedhur akuza kundrejt kryeministrit Edi Rama.

Kryemadhi u shpreh se Rama detyroi Visho Ajazin të jepte dorëheqjen dhe më pas zgjodhi kryeprokurorin i vetëm.

Kliko per me shume info

Më tej kryemadhi ka thënë se Rama 20 ditë para zgjedhjeve i lutej LSI-së për aleancë, ndërsa kjo e fundit nuk pranoi.

“Pasi detyroi Visho Ajazin të jepte dorëheqjen, zgjodhi i vetëm Kryeprokurin, tani kërkon të marrë në dorë të gjitha institucionet e drejtësisë. Gjithë ky imponim ndaj qytetarëve shqiptarë do t’i kthehet në protestë. Deri më datën 5 qershor Rama i lutej LSI për të qenë pjesë e koalicionit të tij në zgjedhjet e 25 qershorit. E bëmë këtë pasi nuk donim të ishim pjesë e farsës së tij. Ju vetë e keni parë mënyrën sesi funksionon ky shtet”, u shpreh kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.