“Zbulohet skema mafioze e kryebashkiakut socialist me lejet e ndërtimit”

Kliko per me shume info

Kryebashkiaku socialist i Belshit Arif Tafani “nuk jep asnjë leje ndërtimi po nuk bleve në kompanitë e tij materialin e ndërtimit”. Denoncimi bëhet publik nga ish-kryeministri Sali Berisha. Në një status në faqen në Facebook të ish-kryeministrit shkruhet:

Don Tafani i Belshit nuk jep asnje leje ndertimi po nuk bleve ne kompanite e tij materialin e ndertimit!

Kliko per me shume info

Te dashur miq, famozi Arif Tafani ka vedosur xhaxhain shef te policise bashkiake, me te cilin gjobit te gjithe ata qe blejne gjetiu materialet!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

“Doktor mirembrema Dua te shpreh nji shqetsim qe kan te gjith banoret e belshit qe duan te bejne ndetime.

Kryetari bashkise don Arif Tafanio ka ber nje skem mafioze me bisnesmenat e ti. Po bleve materialet te bisnesmeni i don Tafanios Sopot Ferhati policia bashkiake ste ngacmon por po o bleve ne ndonji ven tjeter te vijn direkt te fusin gjobe dhe ne burg. Shefi i policis bashkiake eshte xhaja i bisnesmenit te Tafanios .

Don Tafanio ka kap belshin prej fyti si lala elbasanit dhe nuk le njeri te ngreje kok po nuk blen gjerat tek ta“.

Tre muaj më parë, Arfi Tarfani u kërcënua me armë zjarri. Autori e akuzoi se me një vendim të tijin i ishte prishur një lokal me vlerë 300 mijë euro në vitin 2016.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.