Kroacia mposht Serbinë me 10 gola diferencë

Kliko per me shume info

Sonte ka filluar Kampionati Europian në hendboll, i cili do të mbahet në Kroaci deri më 28 shkurt.

Derbi i xhiros së parë u luajt në mes Kroacisë dhe Serbisë.

Kliko per me shume info

Kroatët ishin më të mirë gjatë gjithë ndeshjes dhe fituan me 10 gola dallim, 32:22 (14:9), njofton Klan Kosova.

Në ndeshjen tjetër të Grupit A, Islanda mposhti Suedinë 26:24.

Në Grupin B, Franca fitoi ndaj Norvegjisë 32:31, kurse Bjellorusia ishte më e mirë se Austria me rezultat 27:26.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.