Katy Perry: Media sociale është rënia e qytetërimit

0

Këngëtarja e famshme amerikane Katy Perry thotë se mediat sociale janë “rënia e qytetëritmit”, pas disa ekperiencave jo të këndshme që ajo ka kaluar personalisht me shpërndarjen e jetës së saj “online”.

Megjithëse ka plot 68 milion ndjekës në Instagram, ajo thotë se njerëzve sot u interesojnë më shumë “Like”-t sesa jeta reale.

Kliko per me shume info

Ajo i sugjeron fansave të mos e vrasin mendjen çfarë mendojnë të tjerët dhe të jetojnë jetën.

Duke folur për Refinery29, ajo ka thënë se shumë njerëz sot jetojnë për një fotografi të vete dhe pëlqimet që marrin aty janë si paratë.

“Edhe unë jam viktimë e rrjeteve sociale po aq sa çdokush tjetër”, ka thënë këngëtarja e muzikës Pop.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.