Ish-ministri i Ramës: Ja kush do ta ndëshkojë korrupsionin

Kliko per me shume info

Ylli Manjani, ish-ministër i Drejtësisë, përmes një komenti në rrjetet sociale shkruan se korrupsionin do ta ndëshkojë vetëm Gjykata dhe SPAK dhe asnjë institucion tjetër. Sipas tij, shpikjet e përkohshme e amnistojnë të keqen.

“Sipas Kushtetutës, korrupsionin do ta ndëshkojë Gjykata dhe Prokuroria Speciale Anti Korrupsion. Asnjë institucion tjetër as krye-ministria e brendshme e as FBI-ja! Nëse e kanë seriozisht, duhet të krijojnë SPAK. Shpikjet e përkohshme e amnistojnë të keqen. E bëjnë më të fortë…”, shkruan Manjani

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.