Futbolli në ankth, Pele shtrohet me urgjencë në spital

0

Mediat britanike kanë njoftuar se Pelé është shtruar në spital në Brazil, pasi kishte pësuar një përkeqësim të fortë shëndetësor në shtëpi.

Sipas mediave birtanike, mjekët po e monitorojnë gjendjen shëndetësore të tij. Për fat të mirë, nuk ka asnjë paralajmërim për diçka më serioze se sa lodhja edhe pse braziliani po mbahet në vëzhgim gjatë gjithë kohës.

Kliko per me shume info

Kjo gjendje e përkeqësuar shëndetësore e ka detyruar Pele të anulojë një udhëtim të planifikuar në Londër këtë fundjavë ku ai ishte I ftuar në një ceremoni në nder të karrierës së tij në futboll.

Specialistët mendojnë se ky shëndet kaq i dobët i Pele në këtë moshë vjen si rezultat i sforcos fizike që ai ka bërë në vitit e fundit të karrirës para se të linte futbollin. Braziliani në atë periodhë luajti për më shumë se 12 muaj i dëmtuar, madje dhe ndeshje të plota.

Tre herë fituesi i kupës së botës, Pele në ceremoninë për hedhjene shortit të botërorit të Rusisë u pa i ulur në një karrige, pasi ishte i pafuqishëm për të qendruar në këmbë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.