EMRI – Arrestohet në Shijak pjesëtari i organizatës mafioze, i dënuar në Itali

Një 52-vjeçar është vënë në prangat e policisë së Shijakut, pasi kërkohej nga drejtësia italiane. Ai është Agim Kolgjini, banues në këtë qytet.

Burime zyrtare sqarojnë se në ngarkim të Kolgjinit, Gjykata e Genovës në Itali ka lëshuar urdhër – arrest për veprat penale “Pjesëmarrje në organizatë të tipit mafioz” dhe “Ndihmë dhe shfrytëzim prostitucioni”.

LEXO EDHE:  Padi 7 zyrtarëve që legalizuan ndërtesat e paligjshme në autostradën Tiranë-Durrës
Kliko per me shume info

52-vjeçari pritet që të ekstradohet drejt vendit fqinj

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here