Deklaratat e Rexhep Qoses për Tahirin, Dylgjeri: Mjekra i është zbardhur por, po i nxihet fytyra

Kliko per me shume info

Ish- këshilltari i Fatos Nanos, Ylli Dylgjeri i përgjigjet akademikut nga Kosova, Rexhep Qosja, në lidhje me një intervistë të këtij të fundit ku doli në mbrojtje të qeverisë së Edi Ramës dhe Saimir Tahirit.
Në një intervistë për “G.sh”, Qosja u shpreh se ‘Saimir Tahirit po i shkelen të drejtat e njeriut’.

Por çfarë shkruan Ylli Dylgjeri në reagimin e tij
Prof. Rexhep Qosja nuk është qose…

Kliko per me shume info

Kur hyri për herë të parë në Shqipëri në kohën e diktaturës, i trembur nga propaganda se do t’i ruanin mjekrën komunistët, dialogon me një nga autoritet shqiptare që e priste në kufirin e Hanit të Hotit.

Dialogu:

Autoriteti: Po këtë mjekër pse e mban Rexhep?

Qosja: E mbaj për të mos rënë viktimë e mbiemrit…

Sot, pas më shumë se tre dekadave, mjekra e Profesorit është zbardhur por…po i nxihet fytyra.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.