Pamje të rënda, pak sekonda pas shpërthimit të bombës në Shkodër

Një shpërthim me tritol tronditi qytetin e Shkodrës në orët e para të mëngjesit, ku si pasojë mbetën të plagosur 8 persona.
Ngjarja e rëndë ndodhur në lagjen ‘Partizani’, dhe shpërthimi ka përhapur panik të madh te qytetarët.

Njoftimi i policisë:

Kliko per me shume info

Sot rreth orës 10:45 në lagjen ‘Partizani’, Shkodër, ka ndodhur një shpërthim me lëndë plasëse.

Menjëhere kanë shkuar forca të shumta policie ku konstatuan se në një mjet tip motor dyshohet se ishte vendosur lendë eksplozive.

LEXO EDHE:  Vogëlushja feston për herë të parë ditëlindjen, fryn qirinjtë pas 8 vitesh

Si pasojë e shpërthimit janë plagosur shtetasit L.K. 42 vjeç, banues në Shkodër, pronar i objektit dy katësh, i cili po hipte në mjetin e tij dhe ndodhet në gjendje të rëndë, D.M, 32 vjeç, banues në Shkodër, ndodhet në gjendje të rënde dhe G.C., 40 vjeç, banues në Shkodër, jashtë rrezikut për jetën.

Të tre këta shtetas u derguan në Spitalin e Traumës Tiranë për mjekim te specializuar.

LEXO EDHE:  Nard Ndoka kundër kritikëve të Bashës: U fshehët poshtë batanijes së Berishës dhe parfumoseshit me po*** e tij

Lendime me të lehta kanë pesuar dhe 5 shtetas të tjerë që ndodhen në spitalin rajonal Shkodër për ndihmë mjekesore.

Në vendngjarje ndodhet grupi i posaçem hetimor nën drejtimin e Prokurorisë Shkodër dhe po punohet për zbardhjen e autoresisë së kësaj ngjarje.

Policia ka ngritur pika të shumta kontrolli në pikat hyrëse dhe dalëse të qytetit.

Forcat e Rendit dhe FNSH e Shkodrës kanë kryer shoqërime dhe po marrin deklarime nga persona që mund të kenë dijeni për rrethanat e ngjarjes.

LEXO EDHE:  U shkarkua si e korruptuar nga prokuroria, Besa Nikëhasani gjen punë tjetër

Agjentet e Krimeve kanë sekuestruar pamje filmike me vlerë për hetimin.

Në Shkodër kanë mbërritur dhe eksperte të Krimeve nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë dhe drejtuesi i FLO.

PA KOMENT-EKSKLUZIVE

PA KOMENT-EKSKLUZIVEMomenti pak minuta pas shperthimit te tritolit ne lagjen Rus te qytetit te Shkodres…

Posted by TV Rozafa on Samstag, 13. Januar 2018

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here