Arian Çani mbështët protestën e opozitës: Rama të ikë nga qeveria na mori shpirtin

Kliko per me shume info

Gazetari Arjan Çani mbështet protestën për largimin e qeverisë “Rama” duke u shprehur se “padrejtësitë i kanë marrë shpirtin” shqiptarëve.

Në emisionin “360 Gradë”, Çani tregoi edhe përse është skeptik për protestën e opozitës.

Kliko per me shume info

Debati:

Çani: Kjo nuk është protestë, është manifestim politik. Protesta nuk ka nevojë për organizim të partive se njerëzit dalin vetë. Ja kam thënë edhe Lul Bashës kur e kam patur në studio. Pse jam unë skeptik, se në momentin kur ti lë një datë dhe një orë, nuk është më protestë.

Salianji: Ke për ta parë do ketë pa fund.

Çani: Po le të ketë. Unë dua që kjo qeveri të ndryshojë se na hëngri me taksat. I kam thënë dhe Edi Ramës na more shpirtin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.