Argjentinasi i Barçës drejt Kinës për 10 milionë euro

Barcelona dhe Hebei Fortune nga Superliga Kineze kanë arritur një marrëveshje përfundimtare për transferimin e mesfushorit argjentinas, Javier Mascherano. Hebei Fortune më në fund ka pranuar të rritë deri në 10 milionë euro ofertën për nënshkrimin e Javier Mascherano. Ardhja e Yerry Mina në Barcelonë do ta lehtësojë largimin e Javier Mascheranos në këtë merkato të futbollit dimëror.

LEXO EDHE:  Klinsmann jep lajmin e keq: Vështirë që Gjermania ta fitojë përsëri Botërorin

Disa javë më parë, kur Javier Mascherano bëri një paraqitje të shkurtër në një intervistë, se koha e tij te Barça ishte afër fundit, me siguri “Little Boss” e dinte tashmë se ai do “ta ndryshonte ajrin” në merkaton dimërore.

Kliko per me shume info

Pas negociatave, që kanë zgjatur më shumë se sa pritej, marrëveshja mes Hebei Fortune dhe Barçës është tashmë një realitet, pasi klubi kinez e ka ngritur ofertën nga 7 në 10 milionë euro, një çmim i vendosur nga katalanasit për të lejuar kryerjen e operacionit. Tashmë, po, Mascherano po jeton ditët e tij të fundit si një lojtar i Barçës dhe po përfiton prej tyre të shijojë shumicën e çdo momenti brenda dhe jashtë fushës.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here