Ambasadori i Beigradit në Tiranë: Kosova është tokë serbe

Kliko per me shume info

Pas Priftit Radomir Nikçeviç, për çështjen e pavarësisë së Kosovës foli këtë të hënë edhe ambasadori serb në Tiranë, Miroljub Zarić.

Nga Shkodra, ai u tha gazetarëve se Kosova “është e pavarur për Ju, për ne Jo” dhe se “ajo është toke serbe”.

Kliko per me shume info

Ambasadori Zariç komentet për Kosovën i bëri gjatë vizitave në komunitetin Serbo-Malazez në Shkodër me rastin e Krishtlindjes Ortodokse sipas kalendarit Julian.

Të dielën, prifti malazes pas meshës në Vrakë të Shkodrës tha se Kosova është vend i shenjtë i Serbisë./abcnews

1 COMMENT

  1. O shtet flisni per patriotizem dhe per kosoven qe ju dhimbset gjoja nga mengjezi deri ne mbremje dhe vjen nje prift p dhe nje ambasador spiun qe flet dhe shqip ne mes te shkoderes diten oer diell dhe thot kosova eshte serbi dhe ju e keni mendjen te vidhni
    Noi koncesion dhe nuk beni asgje.Ah Enver ku je ti ishe ilac si per keto tonit dhe ato te huajt i beje synet (po ske faj ministri jashtem e ka mendjen ne brazil ke vendi ku u kap dhe ronaldo besoj se ju kujtohet)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.