Alarm në aeroportin Heathrow të Londrës, arrestohet 27-vjeçarja, po përgatiste sulm terrorist

Kliko per me shume info

Policia britanike arrestoi një grua 27-vjeçare në aeroportin Heathrow të Londrës me akuzën për planifikimin e sulmeve terroriste.

Lajmin e bëri të ditur ‘Scotland Yard’ me anë të një postimi në rrjetet sociale.
Policia metropolitan londineze thotë se gruaja sapo kishte mbërritur nga një fluturim nga kryeqyteti i Etiopisë, Addis Abeba dhe dyshohej se do të kryente akte terroriste në kryeqytetin anglez.

Kliko per me shume info

Arrestimi i saj është bërë në bazë të ligjit të posaçëm kundër terrorizmit që në Britani është në fuqi që prej vitit 2006.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.