Aksident i rëndë në Sarandë, makina hyn brenda në zyrat e biznesit

Dy persona mbetën të plagosur, njëri prej të cilëve në gjendje të rëndë, në një aksident mbrëmjen e sotme në Sarandë.

Ngjarja ka ndodhur në aksin rrugor Turizëm-Kanali i Cukës, tek ish-Turizmi, ku automjet në të cilin udhëtonin shtetasit A.K dhe M.G ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në një biznes.

LEXO EDHE:  Vdes turisti në autobus, po shkonte në Sarandë
Kliko per me shume info

Nga përplasja kanë mbetur të plagosur shoferi dhe një pasagjer. Drejtuesi i mjetit është bllokuar në makinë dhe është dashur ndërhyrja e policisë për nxjerrjen e tij.

Per pasojë ka mbetur i plagosur rëndë drejtuesi i mjetit, i cili është dërguar me urgjencë në spital. Teksa i plagosur lehtë ka mbetur pasagjeri. Për tu ardhur në ndihmë të plagosurve është dashur ndërhyrja e zjarrëfikësve.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here