Aksident tragjik në Pragë, 3 të vdekur dhe 45 të plagosur

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në një lagje në periferi të Pragës, ku një autobus është përplasur me një veturë.

Si pasojë e përplasjes kanë mbetur të vdekur tre persona dhe janë plagosur 45 të tjerë, disa prej tyre në gjendje të rëndë.

Kliko per me shume info

“Përplasja ka shkaktuar tre të vdekur, shoferen e veturës dhe dy persona në autobus, që u përplas me një pemë pasi doli nga rruga për një arsye ende të papërcaktuar”, deklaroi zëdhënësja e policisë, Monika Schindlova.

LEXO EDHE:  Koreja e Veriut pezullon provat bërthamore dhe raketore

Policia ka arritur të evakuojë të gjithë personat që kishin mbetur të bllokuar në autobus.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here