Zhvillohet për herë të parë në Shqipëri gara e bukurisë “Miss trans Albania”

Kliko per me shume info

Në Shqipëri do të zhillohet për herë të parë gara e bukurisë për tranvestitët dhe transeksualët. Konkursi do të organizohet në datë 23 dhjetor.

“Miss trans Albania” do të quhet spektakli ku do të sfidojnë tranvestitë dhe transeksualë, të cilët do të garojnë për të rrëmbyer kurorën.

Kliko per me shume info

Xheni Karaj, aktivistja e njohur e LGBT ka filluar të reklamojë eventin. Në një postim në Facebook Karaj bën thirrje se të gjitha vajza që kanë tualete dhe fustane t’i dhurojnë pasi organizohet Miss trans.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.