Vasili: Europa ka parë sharlatanë, ndaj e dëgjon me indiferencë Ramën, një kultivues të rëndomtë droge

Kliko per me shume info

“Kryeministri i inkriminuar bën interesantin dhe injorantin nëpër Europën politike”, shprehet sot Petrit Vasili, kreu i Grupit parlamentar të LSI, i cili po ndjek me vëmendje, vizitat e kreut të qeverisë, Edi Ramës, në Europë.

“Europa ka pare plot sharlatane politike ndaj e degjon me indiference dhe percmim kete kultivues te rendomte droge, – shprehet Vasili. – Shqiperia dhe shqiptaret perjetesisht ka qene orientuar vetem drejt perendimit, pra drejt SHBA-ve dhe BE-se. Edhe ata politikane qe kane dashur ta orientojne ndryshe Shqiperine kujtohen me percmim dhe shqiptaret kane imponuar nje vullnet te tille vetem e vetem perendimor. Po keshtu shohin me percmim e neveri kete histerine e kryeministrit, qe SHBA dhe Europes i tregon Rusine,Kinen etj etj…..

Kliko per me shume info

Kryeministri i paafte dhe antishqiptar, qe drejton vendin nuk e duron dot shtetin ligjor, qe amerikanet dhe europianet duan ne Shqiperi,sepse ky shtet eshte eshte kunder droges,krimit,korrupsionit dhe koncesioneve.

Ndersa ky shkollepaku qe medemek i jep mend europes mijevjecare, do qe te beje shtetin e trafikanteve,krimineleve dhe aventuriereve. Eshte i humbur,do te ike dhe do ta qeshin edhe si mendjehumbur qe eshte.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.