Turqi/ Arreston 26 shtetas të huaj, dyshohen për lidhje me ISIS

Kliko per me shume info

Autoritetet turke kanë arritur të vënë në pranga 26 shtetas të huaj të dyshuar për lidhje me “Shtetin Islamik” (ISIS).

Lajmi është bërë publik nga Agjencia e lajmeve Anadolu Agency, e cila thotë se të dyshuarit e arrestuar janë nga zonat e konfliktit në Siri dhe në Irak.

Kliko per me shume info

ISIS akuzohet për kryerjen e të paktën 5 sulmeve në Turqi në dy vitet e fundit, ku mund të përmendim sulmin në aeroportin “Ataturk të Stambollit, dhe në një klub nate në Stamboll gjatë natës së ndërrimit të viteve, ku pati shumë viktima.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.