“Jemi të shqetësuar”, përmbytjet në Shqipëri, Thaçi: Kosova e gatshme të sjellë ushtrinë

Kliko per me shume info

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka shkruar një status në “Facebook” në lidhje me gjendjen e përmbytjeve në Shqipëri. Ai shprehet se ka folur me presidentin e Shqipërisë Ilir Meta dhe se Kosova është e gatshme të dërgojë ushtrinë në Shqipëri për të ndihmuar.

Statusi i Thaçit:

Kliko per me shume info

Sapo bisedova me presidentin Ilir Meta për gjendjen e vështirësuar nga përmbytjet në Shqipëri. Në emër të institucioneve të Kosovës, shpreha gatishmërinë që ta dërgojmë Forcën e Sigurisë për t’i ndihmuar ekipet e tyre në menaxhimin e krizave dhe emergjencave civile. Jemi të shqetësuar për vëllezërit e motrat tona atje dhe urojmë që situata të mos përkeqësohet më shumë. HTH

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.