Skënderbeu bie në fund, ikën me humbje nga Europa

Kliko per me shume info

Skuadra e Skënderbeut ka dalë i mundur nga Zvicra në ndeshjen e fundit të grupeve të Europa League, duke mposhtur 2-1 nga Young Boys.

Pjesa e parë u mbyll në barazim pa gola, ndërsa me të nisur 45 minutat e dyta, Gavazaj gjeti golin për korçarët.

Kliko per me shume info

Megjithatë avantazhi nuk zgjati më shumë se 4 minuta për skuadrën e drejtuar nga Ilir Daja, pasi Hoarau barazoi në minutën e 55.

Kur ndeshja po shkonte drejt barazimit dhe ishte minuta e 5 shtesë nga 4 të tilla Young Boys shënon edhe golin e avantazhit duke mposhtur korçarët.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.