Kryeministrja jep dorëheqjen një ditë pasi priti Edi Ramën

Një ditë pasi priti në Varshavë kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama, kryeministrja polake Beata Szydło, ka dhene sot dorëheqjen si kryeministre dhe nga funksionet e saj si kryetare partie.

Ne krye te partise eshte vendosur tani ministri i financave dhe zhvillimit ekonomik, Mateusz Morawiecki, u tha gazetarëve, zëdhënësi i partisë Beata Mazurek.

Kliko per me shume info

“Kryeministrja Beata Szydło dorëzoi dorëheqjen e saj në komitetin politik të partisë,” tha Mazurek jashtë selisë së PiS në Varshavë.

“Komiteti politik propozoi zëvendëskryeministrin Mateusz Morawiecki si kandidat për t’u bërë kryeministër”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.