Rama bën ironi me Bashën: Rifilloi avazi kundër BE dhe SHBA, unë përsëris ftesën

Kliko per me shume info

Kryeministri Edi Rama reagoi ne lidhje me pergjigjen qe kreu i PD Lulzim Basha artikuloi pas fteses per dialog politik me qellim zgjedhjen e kryeprokurorit.

Rifilloi avazi!Jo ne, po edhe SHBA/BE e kanë gabim! Dhe prapë s’duan as dialog kur u thua votat ne i kemi po duam zgjidhje të përbashkët-shkruan Rama.

Kliko per me shume info

“Sdoqoftë unë e përsëris ftesën për dialog dhe zgjidhje të përbashkëta, aq më tepër në këtë fazë vendimtare të rrugëtimit të vendit drejt çeljes së negociatave për anëtarësim, kur Shqipëria duhet të fitojë mbi partitë e mbi çdo interes apo frikë të njërit ose tjetrit”, thekson Kryeministri.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.