Merr flakë fabrika, punonjësi “sulet” për të marrë telefonin, plagoset rëndë

Kliko per me shume info

Një person është përfshirë nga flakët pasi tentoi të futej brenda fabrikës ku kishte rënë zjarr për të shpëtuar telefonin e tij.

Ngjarja ka ndodhur në lindje të Kinës, ndërsa nga fotot e bëra nga dëshmitarët duket personi i përfshirë nga flakët.

Kliko per me shume info

Ai ka marrë ndihmë të menjëhershme nga disa persona, të cilët kanë bërë të mundur shuarjen e flakëve që kishte në trup.

Punonjësi ka marrë plagë të rënda në trup dhe ndodhet në spital nën kujdesin intensiv të mjekëve.

Ai ka qenë ndër të parët që ka dalë nga fabrika kur ra alarmi për zjarr, por është kujtuar që ka harruar telefonin brenda dhe është kthyer prapë.

Zjarrfikësit mbërritën në vendin e ngjarjes dhe pas dy orësh arritën të vënë nën kontroll zjarrin që përfshiu fabrikën./LajmiFundit.al/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.