Mehdi Malkaj largohet nga DWM pas problemeve shëndetësore, bën operacion në gju

Një fat i trishtë duket se po ndjek çiftin Aurela Hoxha dhe Mehdi Malkaj në garën e tyre në “Dance With Me”.

Mehdi Malkaj, aktori brilant i skenës dhe teatrit pësoi një lëndim në gju gjatë përgatitjes intensive të koreografive. Ndërhyrja e menjëhershme e mjekëve nuk ishte e mjaftueshme që ai të rikuperohej plotësisht për të vazhduar garën për çmimin e madh.

LEXO EDHE:  Andrra ka ditëlindjen, Sinan Hoxha e mahnit me dhuratën që i bën
Kliko per me shume info

Ata vendosën që Malkaj duhej t’i nënshtrohej një ndërhyrjeje kirurgjikale.

Nga spitali, ai kishte një mesazh për partneren e tij në kërcim, Aurela Hoxha: “Mikja ime e mirë, partnerja ime e shkëlqyer, të kam shumë xhan!

Të dua shumë. Më vjen keq që e ndërpret këtu sfidën, por nuk kam ç’bëj, është defekt fizik. Të uroj shumë suksese, rrugë të mbarë në fusha të tjera, në rrugën tënde, në punën tënde, në ëndrrat e tua. Të dua shumë.”

LEXO EDHE:  Habit moderatorja shqiptare: Unë jam e bërë e gjitha, do më shihni

Por, fatmirësisht, mjekët thonë se Malkaj së shpejti do të rikuperohet plotësisht. “Gjuri do të rikthehet në funksion siç e ke pasur më përpara.”

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here