Marrëveshje tjetër Rama-Basha?/ Ja çfarë zbulon Nard Ndoka

Kliko per me shume info

Kreu i PDK-së, Nard Ndoka ishte i ftuar sot në “45 minuta” në Report Tv, ku ka komentuar mundësinë e një marrëveshje të dytë mes Bashës edhe Ramës për zgjedhjen e Kryeprokurorit të ri.

Sipas Ndokës Basha do të pranojë ftesën e Ramës, ndërsa shtoi se po shkojmë drejtë një bashkëqeverisje.

Kliko per me shume info

“Basha dhe Rama e kanë pranuar një realitet që mund të mbështesin një qeverisje të përbashkët, nuk jemi larg asaj. Këto lëvizje i përkthej që po shkojmë drejt një realiteti tjetër politik

Po shkojmë drejt një qeverie të përbashkët. Rama e kupton që nuk po tregohet si një lider legjitim. Akoma nuk ja ka dëgjuar shijen atij timonit të famshëm. Ai është një lider i drobitur dhe është i ndërgjegjshëm që nuk mund të përballet me ato furi.”, tha Ndoka.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.