Kontrolli në banesë “fundos” 40-vjeçarin që rrahu gruan, ja çfarë i gjeti Policia

Ka përfunduar sot në prangat e policisë një 44-vjeçar nga Tirana pasi akuzohet për dhunë në familje dhe armëmbajte pa leje.

Në momentin e kontrollit të uniformave blu në banesë u gjet një armë e tipit automatik dhe municione të ndryshme.

Kliko per me shume info

Njoftimi i plotë

Arrestohet një shtetas për veprat penale “Armëmbajtje pa leje ” dhe “Dhunë në familje”.

Sekuestrohet një armë zjarri gjysmë automatike.

Më datë 06.12.2017, u arrestua në flagrancë shtetasi Çlirim Lami, 44 vjeç, banues në fshatin Mazrek Tiranë, pasi:

Rreth orës 20:00, në fshatin Mazrek, në banesë, ka ushtruar dhunë fizike, duke i shkaktuar dëmtime bashkëshortes së tij, A.L., 35 vjeçe, banuese në fshatin Mazrek, Tiranë, së cilës ju plotësua kërkesë – padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme.

Pas kontrollit të ushtruar në banesë iu gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale:

• 1 (një) armë zjarri gjysmë automatike me nr: 10343718

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.