Kisha probleme mendore, shikoja lepuj!

Kliko per me shume info

Ajo ka prodhuar një sërë hitesh gjatë kohës që ishte vokalistja kryesore e grupit “Black Eyed Peas”, si dhe gjatë gjithë karrierës së saj solo.

Por fillimet nuk kanë qenë aspak të lehta për Fergie-n, 42-vjeçaren që ka vuajtur nga simptomat e psikozës dhe çmendurisë për shkak të varësisë së saj ndaj metamfetaminës, një lloj droge e njohur zakonisht si “crystal meth”. Fergie krijoi varësi ndaj drogës, kur ishte pjesë e grupit të vajzave Wild Orchid, dhe vijoi edhe pasi ajo u largua nga grupi në vitin 2001.

Kliko per me shume info

Në një intervistë këngëtarja amerikane dha një pasqyrë të sinqertë të luftës së saj ndaj drogës dhe jetën pas ndarjes nga bashkëshorti Josh Duhamel.

Fergie – emri i vërtetë i së cilës është Stacey Ann Ferguson, dha detaje për efektet e këtij stimulanti të fortë: “Në pikën time më të ulët, unë vuaja nga psikoza dhe çmenduria e shkaktuar nga substanca. Kisha haluçinacione çdo ditë. U desh një vit, pasi hoqa dorë nga ajo drogë e veçantë, që të rehabilitohesha”. Duke reflektuar mbi pasojat intensive të drogës, këngëtarja nga Kalifornia tha: ‘Qëndroja ulur dhe shikoja një bletë ose një lepur’. Fergie njoftoi për ndarjen e saj nga burri Josh Duhamel pas një martese tetëvjeçare në shtator.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.