Ju bien flokët, maska me produkte natyrale që do ti ndryshojë flokët tuaja nga rrënja

Kliko per me shume info

Një sërë gjërash qëndrojnë pas rënies së flokëve, siç janë plakja, stresi, duhani, çrregullimi i gjëndrave tiroide, sëmundjet kronike, por lajm i mirë është që ekziston metoda natyrale për zgjidhjen e këtij problemi të zakonshëm.

Problemet me flokët shpeshherë dinë të jenë shumë të mërzitshme, pasi që trajtimi i një problemi mund të shkaktojë një problem tjetër, andaj është shumë e rëndësishme që zgjidhjen këtyre problemeve ta kërkoni në produktet natyrale.

Kliko per me shume info

Nëse dëshironi flokë të dendura dhe më të bukura, provoni recetën e mëposhtme.

Kjo paraqet një metodë krejtësisht natyrale për rritjen e flokëve. Ia vlen që ta provoni!

Përbërësit:

– Dy lugë gjelle vaj ricini

– Një e verdhë veze

– Një lugë gjelle mjaltë

Përgatitja:

Përzieni të gjithë përbërësit e mësipërm. Rrihini me një lugë apo tel kuzhine.

Përzierjen e fituar së pari vendoseni në majat e flokëve, dhe më pas pjesën tjetër përhapeni në tërë flokët.

Mblidhni flokët sipër kokës dhe vëreni një kapelë dushi mbi (mund të vendosni edhe qese plastike).

Mbani këtë maskë 2 deri në 4 orë. Më pas lajeni rregullisht – me shampon dhe kondicioner.

Përsërisni procesin një herë ose dy herë në javë, për një periudhë dy mujore.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.