Italia dëbon dy shqiptarë, rrezikonin sigurinë kombëtare

Kliko per me shume info

Autoritetet italiane kanë dëbuar dy shtetas shqiptarë të cilët i konsiderojnë si të rrezikshëm për Italinë.

Lajmi është bërë publik nga agjencia e lajmeve ANSA.

Kliko per me shume info

Në raportimin ë fjalë thuhet se dy shtetasit shqiptarë banonin në Puglia, dhe janë dëbuar nga Italia për motive sigurie. Të njëjtat burime shprehen se së bashku me dy shqiptarët e dëbuar së fundmi, numri i personave të cilësuar si të rrezikshëm për shtetin italian dhe që janë dëbuar nga vendi, nga 1 janari 2015, deri më sot shkon në 232 persona. Ata dyshohet si persona të lidhur me qëndrime ekstreme fetare.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.