Interi shkatërron Chievon dhe ngjitet në krye të “Serie A”

Kliko per me shume info

Interi mundi me rezultat të thellë 5 – 0 Chievon, duke shkuar në kuotën e 39 pikëve, 1 më shumë se Napoli që u mund nga Juventus të premten.

Perisiç ishte më i miri në fushë me 3 gola të realizuar, ndërsa shënuesit e tjerë ishin Icardi dhe Skriniar.

Kliko per me shume info

Pas këtij suksesi Inter e pret ndeshja e rëndësishme me Juventus që do të zhvillohet të shtunën e ardhshme në Torino.

Interi mban kreun e “Serie A”, për herë të parë në këtë sezon.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.