I thanë që nuk do të mbetej kurrë shtatzënë, e mbijeturara nga kanceri tashmë ka 5 fëmijë

Kliko per me shume info

Një nënë ka zbuluar se si ajo lindi katërnjakë pas besimit se një betejë me kancerin e fshikëzës i kishte dhënë fund ëndrrave të saj për të pasur fëmijë.

Virginia Johnson, nga Arizona, zbuloi se ajo kishte tumor kur ajo kishte një bërë një vizitë për të shqyrtuar një shtatzëni ektopike në tetor 2013.

Kliko per me shume info

35-vjeçarja, e cili kishte hequr tubin e saj të djathtë Fallopian, u shkatërrua kur mjekët zbuluan se do të duhet ti hiqnin tubin e majtë për të ndaluar përhapjen e sëmundjes, duke u frikësuar se kjo do të thoshte se ajo kurrë nuk do të bëhej nënë.

Por, IVF u tregua i suksesshëm dhe ajo lindi vajzën Zoe, tani tre vjeç, në tetor 2014. Duke shpresuar që vajza e tyre të lindë, Virgina dhe bashkëshorti i saj Victor, 45 vjeç, kishin një raund të fundit të IVF vitin e kaluar dhe gruaja mbeti shtatzënë me katërnjakë, dhe ata tashmë kanë 5 fëmijë./lajmifundit.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.