Daçiç: Serbia nuk e ka tërhequr fletarrestin për Haradinajn

Kliko per me shume info

Ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, tha se Serbia nuk e ka tërhequr as fletarrestin e as aktakuzën kundër kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe ka përkujtuar se tërheqja e fletarrestit të Interpolit është bërë me kërkesë të UNMIK-ut.

Mëtutje, duke folur sot para gazetarëve në Beograd, Daçiç theksoi se “tërheqja e fletarrestit do të nënkuptonte se ne kemi hequr dorë nga ndjekja, por ne këtë nuk e kemi bërë”, tha Ivica Daçiç.

Kliko per me shume info

Ministri i drejtësisë i Kosovës, Abelard Tahiri, të premten ka konfirmuar për REL se emri i kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, është hequr nga lista e personave në kërkim nga Interpoli.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.