Figo: Portugalia dhe Spanja, favorite në Kupën e Botës 2018

Kliko per me shume info

Luis Figo celebroi në Lisbonë festën e Krishtlindjeve të Fondacionit, që mban emrin e tij, dhe analizoi grupet e Kupës Botërore të “Rusia 2018”:

“Portugalia dhe Spanja janë favorite jo vetëm në grup, por edhe në kompeticion, megjithëse është e nevojshme të vëmë re se kombëtaret e tjera mund të befasojnë”.

Kliko per me shume info

Duke folur për kombëtaren e vendit të tij, lojtari i mëparshëm luzitan e njohu vështirësinë e grupit, ku bën pjesë Portugalia dhe Spanja, së bashku me Iranin dhe Marokun: “Portugalia ra në një nga grupet më të vështira, por ka një nga skuadrat më të mira të ditëve të sotme dhe aspiratat duhet të jenë të njëjta”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.