Blindohet Greqia, mbi 3000 policë në ruajtje të Erdoganit

Kliko per me shume info

Mbi 3000 policë janë aktivizuar në ruajtjen e Rexhep Tajip Erdogan gjatë vizitës pas 65-vitesh të një presidenti turk në Greqi.

Kjo vizitë pritet të vendosë disi paqe ndërmjet Ankarasë dhe Athinës.

Kliko per me shume info

Ajo që bie në sy është fakti se 3000 truproja do të ruajnë Erdoganin. Janë 2800 oficerë grekë që do të mbrojnë fizikisht kreun e shtetit turk, përpos se Erdogan ka shkuar në Greqi me 200 trupa personale.

Kujtojmë se në Athinë janë arrestuar një grup radikal që kishte planifikuar vrasjen e Erdoganit. Parametrat e sigurisë janë shumë të larta.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.