Era e çuditshme tërbonte fqinjët, kur shkon policia në shtëpinë e shqiptarit dhe habitet

Një shtetas shqiptar i cili kishte krijuar një fabrikë kanabisi është zbuluar nga autoritetet britanike në Plymouth të Anglisë.

I riu shqiptar ra në pranga pasi oficerët e policisë kontrolluan një shtëpi në rrugën Hyde Park dhe zbuluan rreth 200 bimë kanabisi, pasi fqinjët kishin raportuar një aromë të çuditshme.

Kliko per me shume info

Gjatë këtij operacioni u arrestua një 21-vjeçar shqiptar, i cili po përpiqej që të largohej nga banesa në momentin kur mbërriti policia. I riu, identiteti i të cilit nuk dihet, aktualisht po mbahet nga oficerët e emigracionit.

Policia tha se kanabisi ishte mbjellë nëpër 3 dhoma. Bimët ishin rreth 1 metër e gjysmë të larta, ndërsa një prej dhomave përdorej për procesin e tharjes. Oficerët gjetën gjithashtu pajisje që përdoreshin për kultivimin dhe përpunimin e kanabisit.

Të paktën 2 persona besohet se punonin në këtë fabrikë, fakt ky i pohuar edhe nga fqinjët. Sipas mediave lokale, operacioni i policisë kishte nisur prej disa ditësh, në përpjekje për të zbuluar burimin nga ku vinte era e kanabisit

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.