E dhimbshme/ Gruaja lind binjaket e ngjitura, kanë vetëm një zemër dhe një mëlçi

Kliko per me shume info

Një grua indiane ka lindur vajza binjake të lidhura në bark dhe mjekët kanë frikë se janë në ‘rrezik serioz’ për jetën.

Sumitra Dutta, nga një fshat i vogël në Odisha, në lindje të vendit, iu tha mjekëve vetëm dy ditë para lindjes se ajo mbante binjakë.

Kliko per me shume info

Megjithatë, gjatë një operacioni të gjatë dy-orësh për të sjellë në jetë binjakët, ata u tronditën teksa zbuluan se vajzat kishin vetëm, një zemër dhe mëlçi, pohojnë raportet lokale.

Vajzat, të lindur me peshë 4.3kg, u transferuan shpejt në një spital specialist ku mjekët i deklaruan ato në një gjendje kritike./lajmifundit.al

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here