Do t’ju “kërcasin dhëmbët”, këtë javë dita do të jetë një acar i vërtetë

Temperaturat do vazhdojne të zbresin, teksa moti sa vjen bëhet më i ashpër dhe i ftohtë, në zona të ndryshme të vendit, kryesisht në ato malore.

Meteoalb njofton me dije se vijon “moti i kthjellët në gjithë Shqipërinë edhe ditën e enjte ndërsa të premten vranësira të shpeshta do të shfaqen në gjithë vendin. Në mbrëmje, vranësirat mbulojnë të gjithë vendin ndërsa reshje priten në zonat Veriore.

LEXO EDHE:  Skema e pensioneve, diskutohet sigurimi i detyrueshëm te privati, prek të punësuarit nën 50 vjeç
Kliko per me shume info

Por e shtuna sjell fuqizim të mëtejshëm të vranësirave duke gjeneruar shira thuajse në gjithë vendin, më të dendura në Veri si dhe reshje dëbore pritet të bien në zonat malore.

Temperaturat do të pësojnë rritje të lehtë dhe graduale gjatë mëngjeseve vijuese përfshirë edhe të shtunën ndërsa rritje më e ndjeshme pritet gjatë orëve të mesditës.

LEXO EDHE:  Skandali me listën fituese në portalin e infermierëve, emrat përsëriten disa herë

Një rënie e theksuar e temperaturave parashikohet mëngjesin e së dielës, rënie që vijon edhe gjatë orëve të mesditës”, thotë Meteoalb.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here